MortArt

Nikolaj Kozlov – vernisáž

Průřez celoživotní tvorbou loketského malíře s ruskými kořeny Nikolaje Kozlova navazuje na výstavu o dvě generace staršího Štefana Vnučka. Uvidíte spojení fantaskna s realitou, psychedelické motivy i zručně zvládnuté krajinky, tisky i originály zapůjčené ze soukromých sbírek. Nikolaj Kozlov žije a tvoří v Lokti již 15 let. Výstava se uskutečňuje za laskavé podpory Karlovarského kraje. Vstup zdarma!

termín: 10.1.2018 – 11.2.2018
místo: atrium Městské knihovny Loket
pořádá: Městská knihovna Loket

Nikolaj Kozlov se narodil v roce 1970 v Rostově nad Donem. V roce 1985 se přestěhoval z tehdejšího Sovětského svazu do ČSSR a od té doby žije v Karlových Varech. Výtvarnému umění se věnoval od útlého věku, protože vyrůstal „mezi štětci a barvami“.
Zpočátku se věnoval především kresbě a akvarelu. Později přidal akrylové barvy, kterými maloval na dřevěné desky. Prvním malířem, který jej oslovil byl N. Rerich. Vzorem mu byly především surrealista Salvador Dalí a malíř fantasy B. Valejo. Rok strávil v Řecku, kde pracoval na divadelních dekoracích a také prodával obrazy na ulici. Sedm let žil v Německu a věnoval se tam keramice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..